Cestovateľská platobná karta ZDARMA (Recenzia)

Cestovateľská platobná karta ZDARMA (Recenzia)

Platobná karta, ktorú si zamiluješ…

Námetom na nasledujúci článok bola skvelá osobná skúsenosť, s ktorou som sa s vami jednoducho musel podeliť. Jedná sa o skvelú vychytávku, ktorá je nesmierne užitočná a nestojí ani jedno Euro!

Pred nedávnom som dostal odporučenie od jedného dobrého kamaráta, ktorý mi pri jednom z našich rozhovorov povedal o svojej novej debetnej karte, ktorú si v tom čase zaobstaral. Po stručnom vymenovaní všetkých výhod a kladných referenciách ma celá vec veľmi zaujala, a tak som sa rozhodol, že si o tejto platobnej karte zistím viac informácií.

 

Jedná sa o štýlovú (priesvitnú) debetnú kartu Master Card, ktorá patrí Nemeckej Banke pod názvom N26. Nie je to tak obyčajná banka – nemá totiž žiadne pobočky ale funguje výhradne ONLINE. Založenie takéhoto bankového účtu a takisto jeho celková správa je veľmi jednoduchá všetko zvládnete iba z vášho telefónu prostredníctvom luxusne spracovanej a prehľadnej aplikácie. Registrácia trvá približne 8 minút a po jej uskutočnení trvá len pár dní kedy budete mať novú platobnú kartu v rukách. (v mojom prípade 5 pracovných dní).

Verifikácia:

Tak ako pri každej banke je nevyhnutná verifikácia no na rozdiel od klasických bánk netreba nikam chodiť, všetko vybavíte expresne za 5 minút priamo cez váš mobil.

Prvým krokom je vyplnenie vašich základných údajov. Druhým krokom je video-verifikácia cez mobil. V praxi to vyzerá tak, že sa priamo cez aplikáciu spojíte z operátorom, ktorý vám bude dávať jednoduché pokyny ako napríklad – “namier fotoaparát na svoj ID preukaz”,  „otoč občiansky preukaz na prednú /zadnú stranu, polož prst na občiansky, povedz svoj email, aký je tvoj dátum narodenia…“ Celý hovor je vedený v anglickom jazyku, no nemusíte sa báť bude vám stačiť iba základná znalosť. (Pokiaľ nenarazíte na nepríjemnú starú nemku ako ja :D) Môj prvý pokus totiž skončil fiaskom a operátorka ma jednoducho zrušila.Volal som v Nedeľu okolo polnoci a asi toho mala už dosť. Problém bol v tom že na mňa spustila nemčinou a keď sa snažila hovoriť po anglicky mala taký odporný prízvuk, že som jej jednoducho nerozumel… Pri druhom pokuse o pár dní neskôr som sa spojil už s príjemným chlapíkom, s ktorým celá verifikácia prebehla hladko a do pár minút. Za 5 pracovných dní som si bol pre kartu na pošte.

Moje skúsenosti:

Po tom ako som si kartu prevzal  aktivoval som si ju pomocou mobilnej aplikácie. Následne som si na účet N26 poslal „skúšobných 20€“ z FIO banky. Za deň boli peniaze na účte, a tak som si vložil väčšie množstvo. Práve som sa chystal na dovolenku na Cyprus čo bola skvelá príležitosť kartu otestovať.

Moja prvá platba bola online – objednával som z Aliexpresu. Ešte na Slovensku som vyskúšal aj výber z bankomatu (Slsp) – všetko prebehlo hladko, bez problému. Na Cypre som kartu používal pri platbe v obchodoch, reštauráciách a dokonca som s ňou vyberal z bankomatov. Jeden bankomat ma upozornil, že výber je spoplatnený sumou 2,95€ (výber som mohol som odmietnuť). V druhom bankomate (Bank of Cyprus) bol výber celkom zadarmo. Keď som skúšal na Cypre vybrať hotovosť slovenskou kartou Visa (Slsp) v prvom spomenutom bankomate, žiadne upozornenie na poplatok za výber nebolo, a tak som si myslel, že to je Zadarmo, no neskôr vo výpise som zistil, že výber bol bankou spoplatnený sumou 2,50€…

Nemecký IBAN môže byť pre niekoho veľkou výhodou. Svoje financie tak môžte mať mimo dosahu Slovenských kontrolných úradov…Pre niekoho to môže byť miesto kde si bude posielať napríklad zisky z kryptomien či iné príjmy 

Priamo v aplikácii si viete vytvoriť priečinky a tak urobiť akési “pod-kontá”. Môžete si napríklad vytvárať úspory, či odkladať na dovolenku, darček, auto a podobne…

Skvelý je aj filter, ktorý na základe transakcie vie určiť o čo presne  sa jednalo. Či išlo o výber hotovosti, nákup jedla alebo ubytovania … Tieto údaje a celkový sumár si môžete kedykoľvek pozrieť v aplikácii.

O spoločnosti N26:

N26 je pre väčšinu Slovákov neznámy pojem. Vo svete sa ale táto spoločnosť stáva viac a viac populárnou najmä pre skvelý užívateľský zážitok a výhody, za ktoré sa v klasických bankách platí. N26 je Nemecký startup, ktorý vznikol už v roku 2013. Právoplatnú bankovú licenciu, ktorú majú aj klasické kamenné známe banky dostala v roku 2016 od kedy odštartovala úspešnú online-bankovú kariéru.

Záver:

Kartu jednoznačne odporúčam každému. Ja osobne som sa do tejto aplikácie zamiloval. S touto kartou je doslova radosť platiť 😀 Celkové prevedenie, bezpečnosť a rýchlosť hodnotím veľmi kladne a navyše všetko je to ZADARMO = nemáš čo stratiť. Obrovskou výhodou je, že účet je vedený v Nemecku, a preto máte určité „súkromie“ od Slovenských finančných kontrol …

Ak sa Vám článok páčil budem rád za zdieľanie. Keď chceš túto užasnú kartu aj ty klikni na odkaz* a za pár dní ju máš doma !

*odkaz Vás presmeruje priamo na registráciu pod mojím affiliate linkom = za vašu registráciu dostanem od spoločnosti drobné za šírenie, a to isté môžete urobiť zasa vy 😊

Pridaj komentár

Close Menu