Kurča za 15 miliónov!

Kurča za 15 miliónov!

Nie, nejedná sa o vyšľachtené plemeno, ktoré znáša zlaté vajcia. Ide o normálne chladené kurča, ktoré bežne vonia upečené na našich stoloch. Cena 2- 5€.

Ako môže stáť kurča 15 000 000?

Kurča si za takéto peniaze môžete kúpiť v Juhoamerickom štáte Bolívia. Tento štát sa dostal do veľmi zlej ekonomickej situácie, a vďaka hyperinflácii stratila ich mena Bolivar hodnotu tak, že je lepšie peniaze spáliť než za ne kúpiť drevo na kúrenie … (nie, že by tam potrebovali kúriť) Táto situácia nie je jediná svojho druhu po prvej svetovej vojne postihla Hyperinflácia aj Nemecko a dopady hyperinflácie dobre poznajú aj niektoré africké štáty…

Zdroj: https://bit.ly/2BAtP6c

S bankoviek si deti v Nemecku stavali pyramídy alebo nimi kúrili ….

 

História sa opakuje – peniaze umierajú

Hyperinflácia nám ukazuje akú hodnotu majú peniaze. Samy o sebe sú len zdrap papiera, ktorému vláda prisúdila hodnotu. Všetky štátom regulované meny sú postavené iba na dôvere ľudí. Bankovky sa tlačia no bez žiadnej hodnoty v tandeme…

Kedysi bola hodnota peňazí krytá fyzickým zlatom.  Ak ste v minulosti priniesli do banky kufrík peňazí mohli ste odísť s tehličkou zlata. Niekoľko desaťročí to už nefunguje a peniaze sa tlačia len tak ? Ak by ste to však urobili vy išlo by o zločin….

 

 

Riešenie

Čo urobí človek ak nastáva situácia ako v Bolívii? Ak by peniaze držal pod vankúšom zo dňa na deň by mohli stratiť hodnotu aj niekoľko krát, a preto je logickým krokom chrániť hodnotu  peňazí a nakúpiť veci čo majú vnútornú hodnotu a zachovajú si ju aj v budúcnosti. Typickým predstaviteľom hodnoty je fyzické zlato, striebro, pozemky, pôda, nehnuteľnosti a v dnešnej dobe túto úlohu zastupujú aj kryptomeny.

Kryptomeny

Práve Kryptomeny sa v Bolívii dostali do povedomia aj vďaka svojej jednoduchej skladnosti. Stačí vám aplikácia v mobile a nemusíte kupovať zlaté tehly a ani vláčiť fúrik bankoviek. Aj keď sú kryptomeny veľmi volatilné (kolísavá cena) sú pre ľudí určite veľmi dobrou voľbou, vďaka tomu, že ich nereguluje žiadna vláda sveta ale kryptografické a matematické zákony, ktoré neoklame žiadny politik.

Záver

Je len otázkou času, kedy si ľudia uvedomia ako peniaze fungujú. Čas slepej dôvery raz skončí a vtedy budú víťazi tí, ktorí budú mať v rukách reálne hodnoty, ktoré rozpadom finančného systému rapídne získajú na hodnote. Bohatstvo nebude zničené ale sa jednoducho presunie. Na ktorej strane chcete stáť vy?

 

Kryptomeny sú dnes výborným riešením ako mať svoje financie pod kontrolou. Nikto vám nemôže zmraziť účet a nikto nemá prístup k vášmu účtu, jednoducho sa stanete neviditeľný pre štát. To, že na vývoji cien môžete získať niekoľko 1000% je len bonus pre tých, ktorí sa začnú zaujímať v dobe kedy sa Kryptomeny adaptujú a tá doba je teraz ?

Ak vás zaujíma ako môžete zhodnotiť svoje peniaze obchodovaním na krypto burze navštívte stránku : MikeCryptoGroup , kde sa dozviete všetko podstatné na to aby ste mohli začať profitovať aj vy.

Close Menu